Tłumacz przysięgły z Poznania

Tłumaczenia przysięgłe Poznań
i Biuro tłumaczeń Poznań czyli Meritum przedstawiają nową stronę o translacji, naszej pracy:

Blog tłumacza w Poznaniu - wpisy w temacie tłumaczenia

Dobry tłumacz się nie myli!

2016-01-26 21:47:30, komentarzy: 2

Każdy na pewno spotkał się z sytuacją, gdy popełniono błąd w ważnej sprawie – ktoś w urzędzie, w sądzie, czy na wysokim stanowisku zrobił coś nie tak jak powinien. Takie sytuacje zdarzają się codziennie i to w każdej branży, od medycznej, przez księgową, po naukową, ludzie się mylą i błędy, choć tak przez nas nielubiane się zdarzają. Tłumacz , nawet najlepszy i najbardziej rzetelny też może mieć gorszy dzień i o czymś zapomnieć, cos przeoczyć, czy zwyczajnie się pomylić.

tłumacz się nie myli albo

Błędne jest myślenie, że skoro ktoś jest w czymś dobry, to nie popełnia błędów, często właśnie doświadczenie i rutyna zawodowa sprawiają, że cos umknie uwadze, czy zostanie wykonane niewłaściwie. Nie świadczy to w żaden sposób o kompetencjach tłumacza (chyba że zdarzałoby się to

nagminnie, w każdej niemal sytuacji), ani o jego rzetelności. O referencjach tłumacza przysięgłego pisaliśmy w nowszym wpisie: http://tlumaczprzysiegly.manifo.com/blog/referencje-tlumacza-przysieglego
Jeśli zatem zdarzy się, że jakieś tłumaczenia francuskiego Poznań czy też z jakiegokolwiek innego języka, zawierają błąd (sprawdźmy dokładnie, czy faktycznie znaleźliśmy błąd), udajmy się z powrotem do tłumacza prosząc o poprawienie.

Wracamy z błędem do biura tłumaczeń

Jeśli potwierdzą się nasze przypuszczenia, na pewno zostaniemy potraktowani priorytetowo a także przy następnej okazji zostanie zaproponowany nam rabat. Nie warto za wszelką cenę kłócić i krzyczeć na tłumacza, na pewno nie przyspieszymy tym naprawienia błędu, a skoro już się stal, to czasu nie cofniemy. Im lepiej podejdziemy do sprawy, tym na pewno bardziej a tym skorzystamy.

Wszak może i my kiedyś się pomylimy, a ktoś potraktuje to z przymrużeniem oka.

Kategorie wpisu: tłumaczenia poznań
« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • tłumacz 15:19, 12 lutego 2016

    Co to jest ten bocal?

    Odpowiedz
  • Admin 23:23, 23 sierpnia 2017

    To jest część dętego instrumentu muzycznego po angielsku. To dość specjalistyczna sprawa, niszowa wręcz.

    Odpowiedz
Kreator stron internetowych - przetestuj